20 GÜNDE 3200 TOEFL KELİMESİ ÖĞRENİN.
20 GÜNDE 3200 TOEFL KELİMESİ ÖĞRENİN.

20 GÜNDE 3200 TOEFL KELİMESİ ÖĞRENİN.

05.09.2019 | TOEFL IBT

İngilizce öğrenme sürecinde özellikle İngilizce sınavlara hazırlanırken en büyük çileyi kelime öğrenirken çekeriz. Öğrenilecek çok fazla kelime vardır fakat ne zaman ne de enerjimiz çoğu zaman bunun için yeterli değildir. Hatta o kadar fazla büyütürüz ki bu süreci gözümüzde başlamaya dahi cesaret edemeyiz. 

İngilizce kelime eğitimiyle ilgili birçok yöntem duymuşsunuzdur. Okuyarak öğrenme, yazarak öğrenme, kelime kartları oluşturma, cümle kurma, ezberleme, kelime oyunlarıyla öğrenme, hafıza teknikleriyle öğrenme vb... Hangi tekniği kullanırsanız kullanın temel amacın kelimeyi ezberlemekten çok uzun süreli kalıcı öğrenmenin gerçekleşmesi olmalıdır. Kısa sürede yüzlerce kelime ezberleyebilirsiniz. Ezberlediğiniz bu kelimeleri eğitim süreciniz boyunca farklı format ve sorularda sürekli karşınıza getiren bir sistem yoksa bu kelimeleri öğrendiğiniz hızda unutursunuz. Kalıcı öğrenmeyi gerçekleştiremezsiniz.

Bu makalemizde yaklaşık 15 yıldır sürekli geliştirerek tüm İngilizce eğitimlerimizde kullandığımız sanal zeka tabanlı ve hafıza tekniklerinin kullanıldığı kelime öğretme sistemimizden bahsedeceğiz. Uyguladığımız yöntemle çok kısa sürede binlerce TOEFL kelimesini kalıcı bir şekilde öğrenebileceksiniz. 

SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLARAK TOEFL KELİMELERİNİ ÖĞRENMEYE HEMEN BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

 

TOEFL SINAVINDA EN ÇOK ÇIKAN ÖZEL SEÇİLMİŞ KELİME LİSTELERİ

TOEFL sınavında en fazla çıkan 3200 civarında kelime her bir ünitede 40 kelime olmak üzere ünitelere ayrılmıştır. Her ünitede ise 10 farklı bölümle bu kelimeler öğretilmektedir. Şimdi etkinlikleri inceleyelim.

%100 başarı garantili online toefl eğitimi - www.uzmantoefl.com

HER KELİME İÇİN 10 FARKLI MODÜL

Her öğrencinin farklı öğrenme stilleri vardır. Görsel öğrenenler, işitsel öğrenenler, hafıza teknikleriyle öğrenenler, yazarak öğrenenler... Bu listeyi uzatabiliriz. Siz farkında olmasanız da mutlaka bir öğrenme stiliniz vardır ve bu stil size en kısa sürede maksimum öğrenme verimi sunar. TOEFL kelime eğitimimizde farklı öğrenme stillerindeki kullanıcıları düşünerek her kelimeyi 10 farklı etkinlikle öğretiyoruz. Görsel ve işitsel kelime eğitiminden tutunda, hafıza tekniklerine göre kelime hikayelerine, kelime alıştırmalarından kelime oyunlarına kadar birçok farklı öğrenme etkinliği bulunuyor. Bu sayede her bir kelime modülünde sadece 5 dakika çalışarak kısa sürede yüzlerce kelime öğrenebiliyorsunuz. Günde yaklaşık 3 saatlik bir çalışmayla 20 günde 3200 TOEFL kelimesini kalıcı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

 

1. GÖRSEL VE İŞİTSEL KELİME ÖĞRENME

Bu bölüm kelimeyle ilk tanıştığınız bölümdür. Öncelikle kelimenin anlamı, telaffuzu, İngilizce örnek cümle ve çevirisi verilir. Yaklaşık 5 dakika içerisinde 40 kelimeyi kısaca tanıyoruz bu bölümde ve 2. bölüme geçiyoruz.

 

2. DİNLEYEREK KELİME ÖĞRENME

Bu bölümde 40 kelimenin tamamının hafıza tekniklerine göre hikayelerini dinleyeceksiniz. Gerçekten çok eğlenceli ve akılda kalıcı çağrışımlarla uzun süreli öğrenmeye katkı sunacak bir bölüm.

Dinleyerek kelime öğrenme

 

3. KELİME EŞLEŞTİRME (TÜRKÇEDEN İNGİLİZCEYE)

Bu bölümden itibaren alıştırmalarımız başlıyor. Türkçesi verilen kelimelerin İngilizcesini buluyorsunuz. Yaklaşık 5 dakika boyunca beşerli gruplar halinde soruları yanıtlıyoruz. 

kelime eşleştirme 1

 

4. KELİME EŞLEŞTİRME (İNGİLİZCEDEN TÜRKÇEYE)

5 dakika boyunca İngilizcesi verilen kelimenin Türkçesini buluyoruz. 

kelime eşleştirme 2

 

5. KELİMENİN ANLAMINI ÇIKARMA

İngilizce kelime öğrenmede kelimeyi cümle içerisinde kullanarak öğrenmek çok kullanılan ve etkili bir yöntemdir. Bu bölümde İngilizce cümle içerisinde işaretlenmiş kelimenin Türkçesini buluyoruz. Aynı zamanda kelimenin Türkçe cümle içerisindeki yerini de görüyoruz. Bu bölümü de 5 dakika çalışmamız yeterli olacaktır. 

kelimenin anlamını çıkarma

 

6. BOŞLUĞA UYGUN KELİMEYİ BULMA

Bu bölümde de kelimenin cümle içerisindeki yerini görüyoruz. Bu kez Türkçe anlamı verilen kelimenin İngilizcesini buluyoruz. 5 dakikalık bir çalışma yeterli olacaktır. Bu aşamaya geldiğinizde artık birçok kelimeyi öğrendiğinizi göreceksiniz. Ama hala etkinlikler bitmedi. Devam ediyoruz.

Boşluğa uygun kelimeyi bulma

 

7. HIZ TESTİ

3 saniye boyunca size verilen kelimenin anlamını hatırlamaya çalışıyorsunuz. Daha sonra anlamı verilen kelimeyi doğru hatırlayıp hatırlamadığınızı işaretliyorsunuz. 

hız testi

 

8. TRUE & FALSE (DOĞRU & YANLIŞ)

Ekranda verilen kelime ve Türkçe anlamının doğru olup olmadığını işaretlemeni yeterli. Maksimum 5 dakikalık bir çalışma yeterli olacaktır.

doğru yanlış

 

9. QUIZMASTER

Bu bölümde İngilizce verilen kelimenin anlamı olabilecek seçenekler aşağıda veriliyor. Amaç ilk seferde doğru cevabı bulabilmek. Bu bölümle birlikte artık tüm alıştırmalarımızı tamamladık. Yaklaşık 405 dakikalık bir çalışmayla 40 adet TOEFL kelimesini kalıcı bir şekilde öğrendiğinizi göreceksiniz.

test

 

10. KELİME LİSTESİ

Öğrenmiş olduğumuz kelime listesinin çıktısını alarak dosyamıza ekliyoruz. Ünitelerde ilerledikçe elimizde ünite ünite tamamı TOEFL kelimelerinden oluşan çok değerli bir kaynak bulunacak. Ayrıca boş zamanlarımızda bu listelere de göz atabileceğiz.

kelime listesi

 

SANAL ZEKA  SAYESİNDE ÖĞRENME DÜZEYİNİZİ TAKİP EDİN.

TOEFL kelime sistemimizde sanal zeka alt yapısı kullanılır. Alıştırmalarda yanlış cevapladığınız kelimeler daha fazla kaşınıza gelir. Vermiş olduğunuz tüm cevapların kelime bazlı istatistikleri tutulur. Doğru cevaplarınız belli bir orana çıktığında sistem o kelimeyi öğrenilen kelimelere aktarır. Ekranda sürekli öğrenilen kelimelerinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Ayrıca zorlandığınız kelimeleri işaretleyerek bu kelimelerden üniteler oluşturabilirsiniz. Bu sayede sadece kendi belirlediğiniz kelimelerle alıştırmalarınızı yapabilirsiniz.

 

SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLARAK TOEFL KELİMELERİNİ ÖĞRENMEYE HEMEN BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

 

 

Tags :
Kategoriler
Popüler Yazılar
ÖRNEK TOEFL IBT READING SORULARI - CEVAPLARLA BİRLİKTE  toefl ibt reading samples
TOEFL IBT Hakkında Her Şey - Ayrıntılı Sınav Kılavuzu
TOEFL IBT SINAV İÇERİĞİ - YENİ TOEFL SINAV SİSTEMİNE GÖRE HAZIRLANMIŞTIR.
TOEFL IBT SINAV TARİHLERİ 2022
TOEFL IBT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? RESİMLİ BAŞVURU KLAVUZU
TOEFL SINAVINA ARTIK KENDİ EVİNİZDE GİREBİLECEKSİNİZ.
TOEFL IBT SINAVINA KAÇ AYDA HAZIRLANMALIYIM?
TOEFL IBT SINAV PUANINIZ NASIL HESAPLANIR? KAÇ DOĞRU KAÇ PUAN GETİRİR? TOEFL PUAN TABLOSU
Garanti Sistemimiz

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Ücret İadeli Eğitim Modeli
% 100 Başarı Garantili Eğitim
Eğitim Sistemimiz

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Ders
Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Önce Tüm Sistemi Keşfet!
Hedeflediğiniz Skora Ulaşamazsanız
Ödediğiniz Ücretin Tamamını İade Ediyoruz!
Ücretsiz Üye Ol & Dene
İletişim Merkezi (09.00-22.00)

Çağrı Merkezi: 0(850) 302 6 715
Telefon: 0(312) 911 37 15
WhatsApp: 0(546) 855 0 715
E-posta: destek(@)uzmandil(.)com
Adres: Hacettepe İvedik OSB. Teknokenti 1368. Cadde No.61, 4. Kat Ofis No: 32 İvedik / ANKARA

UzmanDil Ailesi